(?)
  • 1088 likes
  • 63 checkins
  • 15 ratings

Izmir BJJ & MMA Corvos BJJ

Neden BJJ ?

Sarf edilen efor fazla olduğundan kişiye tam bir kardiyo antrenmanı sunar.Kilo vermenizi ,forma girmenizi ve kondüsyon kazanmanızı sağlar.

Bir dövüş sanatı olarak; dünyanın etkinliği kanıtlanmış tek dövüş sporudur.

sürekli zihninizi kullanmanızı ve strateji uygulamanızı gerektirir. Jiu Jitsu 'ya Vücudun satrancı da denir.

Çok güçlü biri değilim, BJJ yapabilir miyim?

BJJ'de amaç, kaba kuvvete karşı kaba kuvvet kullanmak değildir. BJJ zayıf bir kişinin kendisinden daha güçlü bir kişiyi; doğru teknik, denge, zaman ve de baskı gücü prensibini kullanarak mağlup etmeyi hedefler.

Eğitim dersleri riskli ya da tehlikeli midir?

Neredeyse hiç bir risk yoktur. Antremanlarda kontrolsüz ya da tehlikeli davranışlara kesinlikle tolerans gösterilmez. İstatistiksel olarak BJJ; futbol, voleybol, kayak, tenis gibi fiziksel sporlardan daha güvenlidir. Ancak her fiziksel aktivitede olduğu gibi, bir risk faktörü vardır ve bizler bunu en az seviyede tutmak için çok çaba sarfetmekteyiz.

BJJ gerçekten de en etkili dövüş sanatı mıdır?

Evet. Bunun 3 sebebi vardır. Birincisi; BJJ yakın dövüş durumları ve yer mücadeleleri için geliştirilmiştir. Neredeyse tüm dövüşler yerde sonlanır, bu da kişinin kendini en zor savunduğu pozisyondur. İkincisi; BJJ öfkeli ve güçlü rakibi alt etmek için teknik hareketler ve baskı gücü prensibini uygular. Son olarak; BJJ eğitimi sürekli olarak bir partner ile çalışmanızı sağlar. Bu da gerçek hayatta böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda, öğretilen teknikleri daha etkin ve gerçekçi bir biçimde uygulamanızı sağlayacaktır.

http://

Note: you can drag the marker to a new location to change the address of this academy.Instructors

We don't know who teaches at this academy. Do you?

Schedule (view full schedule)

last updated never

News Feed


  

last updated 11 months ago